Menü Kapat

Halı yıkama nedir ?

Belirli bir zaman içerisinde kullanılan, değerli ev eşyaları olan halıların profesyonel firmalarca, tekniğine uygun Kaliteli ve Standartlara uygun olarak temizliğinin yapılmasına
Halı Yıkama Denir.
Halı Yıkama işleminin uzmanlarca yılda en az iki kere yapılması tavsiye edilmektedir.

Halı Yıkama Şampuanları

Halı temizliğinde, her halı için, o halının türüne göre değişim gösteren kimyasal yada bitki özlü temizlik ürünlerine Halı yıkama şampuanı dedir.

Günümüzde Merdiven Altı ve Alakasız (Çamaşır Suyu – Bulaşık Deterjanı gibi) kimyasallarla (Sözde) Halı Yıkayan İşletmelerin olduğunu bildiğimizi ve bundan dolayı derin rahatsızlık duyduğumuzu da hatırlatmak da fayda görüyoruz.

Kullandığımız Deterjanları görmek için Tıklayınız.

Halı Yıkama Makinaları

Profesyonel Halı Yıkama Fabrikalarında tam otomatik, yarı otomatik adı verilen teçhizatlar bütününe Halı Yıkama Makinesi Denir.

Halı Yıkama Makineleri Dikey ve Yatay Fırçaların Halı havlarının arasındaki Toz, Kir, Leke, Yabancı cisim gibi maddeleri çıkarmak için tasarlanan makinelerdir.

Halılarımızı ne gibi işlemlerden geçiriyorsunuz ? 

Halılarınızı özen göstererek halı yıkama işi için üretilen makinalarımızda yıkıyoruz, kurutma makinalarımızda kurutuyor ve son olarak nem kalmaması için iyice havalandırıp paketleyip en kısa sürede tekrar size teslim ediyoruz.

Halılarınızı Nasıl Yıkadığımızı öğrenmnek için tıklayınız.

Halılar Yıkanıp Asıldıktan sonra Askıda Uç Kısımlarında Su birikir mi?

Halılarınız Yıkama makinelerinde temiz su ile durulanıp temizlendikten sonra Yüksek Devirli Halı Sıkma Makinelerinde  sudan arındırılmaktadır.
Bu işlem sonrası Halılarınızdan çıkabilecek tek şey Su Buharıdır,
Bu nedenle Halılarınız da askıya asıldıktan sonra bir su birikmesi ve bunun oluşturduğu lekelerin oluşması imkansızdır.

Halılarda olan bütün lekeler çıkarılıyor mu? Bunun için bir garanti veriyormusunuz?

Bütün lekeleri çıkartacağımıza dair garanti veremiyoruz. Lekeler için halılarınıza zarar vermeyen %100 bitkisel deterjanlar ve leke sökücüler kullanıyor lekelerin çıkmasını sağlıyoruz.

Leke Çıkarmak Hakkında detaylı bilgi almak için lütfen Tıklayınız.

Halılarımız yıkatmaya verildi döndüğünde temizdi ama daha önce olan leke çıkmamıştı. Bunun için ne yapılabilir?

Halılarınıza bitkisel zarar vermeyen sökücüler kullanıldığından eminseniz tek yol kalmıştır. Halı yıkama firmanızı arayarak halıdaki lekenin çıkmasını  istediğinizi bozulma riskini üstlendiğinizi söyleyiniz. Lekelerinizden bu yolla kurtulma ihtimaliniz yüksektir.

Leke Çıkarmak Hakkında detaylı bilgi almak için lütfen Tıklayınız.

Neden halıların fiyatları birbirinden farklı?

Makina dokuma halılarda olduğu gibi elde dokuma halılardada çeşitlilik çok artmıştır. Elyaftan Dokuma tekniğine,Yumuşaklığından kalınlığına ve boya kalitesine kadar çok çeşitli halılar vardır. Bu halıların temizleme ve kurulama süreleri birbirinden farklı olduğundan ücretlerimizde buna göre belirlenir.

Gebze Halı Yıkama Kampanyalarımız için tıklayınız.

 

Su kullanımının azaltılması için belediyelerin halı yıkama ile ilgili yasaklama kararları halı yıkama firmalarınıda kapsıyor mu? 

Bu tip yasaklar kapı önleri,yol ve apartman bahçeleri gibi yerlerde şehir şebeke suyu kullanılarak yapılan ve görüntü kirliliği oluşturan halı yıkamalar içindir.

Halı Yıkamaya verilen halılar ne kadar süre içinde teslim edilir?

Hava koşulları,halı sayısı çeşitleri göz önünde bulundurularak zaman belirlenir. Sipariş verirken bilgi alabilirsiniz.

Halıların içinde bulunan taş parçcıkları,kum ve toz gibi pislikler tamamen temizlenebiliyor mu?

Dışarı ayakkabılarla üzerinde yürünen ve süpürge temizliği yapılmayan halılarda bu pislikler diplere iyice işlemiştir bu gibi kullanımlı halıların %100 tamamen temizliği yapılamaz. Diğer koşullardaki halılarınızın içindeki kum gibi pislikler tamamen temizlenir.

Servis personelleriniz, Halılarını yerinden alıp yerine seriyor mu?

Servisimiz kapıdan alıyor ve kapıdan teslim ediyor. Fakat hastalık ve rahatsızlık gibi sıkıntılarda her zaman yardımcı olmak insani bir görevdir.

Gebze Halı Yıkama Ücretsiz Servis hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Gebze Halı Yıkama Telefon

Call Now Button